Dziesiąty Kwietnia 2022

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Schola dziecięca przygotowała palmy. Można je nabyć w kruchcie kościoła. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na utrzymanie Parafii i wyjazd scholi na wakacje. Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną po Mszy Świętej o godzinie 13.00. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej w dolnym kościele katecheza dla nich. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego parafialnego chóru. Usłyszymy utwory znanych kompozytorów między innymi: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha i wielu innych. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj przypada 12 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. W modlitwie pamiętamy o wszystkich ofiarach tej katastrofy.

Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i na pomoc dla Ukrainy.

Każdego roku jest możliwość przekazanie 1% podatku na parafialną Caritas. PIT za 2021 rok można zostawić w zakrystii i w następną niedzielę odebrać go wypełnionym. Ulotki informacyjne są wyłożone w kruchcie kościoła. 

Przy tej okazji chcielibyśmy poinformować i podziękować za przekazane wpłaty, dzięki którym w ostatnim roku zostały zakupiona 2  specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne, które służą ciężko chorym mieszkańcom naszej parafii i diecezji. W imieniu chorych i podopiecznych parafialnej caritas składamy serdeczne:  Bóg Zapłać!

W poniedziałek o godzinie 16.00 pierwsze przygotowanie liturgiczne dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Króla Maciusia. O godzinie 17.30 próba sypania kwiatków przed procesją Rezurekcyjną. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Kwiatki do sypania można przynosić do zakrystii albo kruchty kościoła. Od godziny 17.15 adoracja, nowenna do św. Andrzeja Boboli i różaniec w intencji o zwycięstwo Ukrainy zaatakowanej przez barbarzyńską Rosję. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

We wtorek i środę adoracja, nowenna za wstawiennictwem św.  Andrzeja Boboli i różaniec w intencji o zwycięstwo Ukrainy zaatakowanej przez barbarzyńską Rosję o godzinie 17.00. 

Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

W nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek, z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę i po zakończeniu Wigilii Paschalnej do Rezurekcji, będzie w naszej świątyni nocna adoracja. W zakrystii zapisujemy osoby chętne do adoracji. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy. Zanurzeni w męce – refleksje ks. Henryka Zielińskiego o wojnie na Ukrainie. Czekając na Zmartwychwstanie to rozmowa z Ks. Biskupem Romualdem Kamińskim. Jest wiele innych ciekawych artykułów i felietonów. Zachęcamy do lektury.

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – O godzinie 10.00 w Konkatedrze Warszawsko – Praskiej Msza Krzyżma. Tego dnia celebrujemy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej parafialnej świątyni o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy przez całą noc. 

Wielki Piątek – W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Kościół rozpamiętuje mękę i śmierć Pana Jezusa, adorując Krzyż na którym, Zbawiciel został umęczony, za zbawienie świata. O godzinie 8.00 Jutrznia. Liturgia Adoracji Krzyża o godzinie 18.00. Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota –  W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa, oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje  na jego Zmartwychwstanie. Przez całą  Wielką Sobotę, aż  do Liturgii Wigilii Paschalnej obowiązuje post paschalny. O godzinie 8.00 Jutrznia. Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00.

Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół od godziny 8.00 do godziny 16.00. Jeżeli będzie piękna pogoda święcenie będzie na zewnątrz, jeśli pogoda będzie brzydka, święcenie pokarmów będzie w kruchcie dolnego kościoła.

W niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00 Rezurekcja. Prosimy asystę kościelną o przygotowanie baldachimu, sztandarów i chorągwi na procesję. Zapraszamy do licznego udziału w Rezurekcji.