Dwunasty Czerwca

Niedziela Najświętszej Trójcy

O godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe. W świetlicy Caritas o godzinie 18.00 spotkanie męskich róż różańcowych. 

W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe razem z nabożeństwem fatimskim po wieczornej Mszy Świętej. Jeśli będzie dobra pogoda pójdziemy z procesją na zewnątrz kościoła.

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 18.00

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Z placu przed kościołem wyruszymy na ul. Bychowską i pierwszy ołtarz będzie u Pani Milikowej. Przygotowują rodziny z ul. Bychowskiej. Następnie idziemy do ul. Potockich i Drugi Ołtarz jest u Pani Tarnowskiej. Przygotowuje Oaza i Służba Liturgiczna. Następnie ul. Potockich idziemy do ul. Karpackiej i trzeci Ołtarz jest u Państwa Krasnodębskich. Następnie ul. Karpacką idziemy do ul. Kościuszkowców i czwarty Ołtarz jest u naszych Sióstr Felicjanek. Tradycyjnie przy czwartym Ołtarzu będzie wygłoszone okolicznościowe kazanie. Procesję eucharystyczną kończymy w kościele, gdzie odśpiewamy uroczyste: Ciebie Boga Wysławiamy. Za udział w śpiewie hymnu: Ciebie Boga wysławimy można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Podczas procesji odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domostw. Chrystus idzie w naszą codzienność, zróbmy Mu miejsce, przestrzeń w naszych domach. Prosimy o kwiaty do sypania na procesję. Prosimy bractwa parafialne i asystę kościelną o przygotowanie sztandarów, chorągwi, baldachimu na procesję. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania kwiatków we wtorek 14 czerwca o 17.00., przed kościołem.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej razem z procesją eucharystyczną.

W najbliższą niedzielę 19 czerwca będziemy w naszej parafii przeżywać Odpust ku czci Świętego Feliksa. Uroczysta Suma o Godzinie 18.30 którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Mariusz Kowalski neoprezbiter. Ks. Mariusz prowadził dla uczniów naszych Szkół wielkopostne rekolekcje. Będzie to równocześnie Jego Msza Święta prymicyjna. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości. Tradycyjnie na placu przed kościołem będzie parafialny Piknik od godziny 10.00 do 15.00.

Od 27 czerwca do 28 sierpnia Msze Święte będą odprawiane w naszej parafii według porządku wakacyjnego. W dni powszednie Msze Święte będą o godzinie 8.00 i 18.30 w niedziele i święta Msze Święte będą o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; 13.00 i 18.30.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: „Od Maryi do Hostii” wstępniak ks. Zielińskiego; Kościół traci młodzież – pisze Piotr Kościński; oraz wywiad z ks. Abp Józefem Michalikiem – zachęcamy do lektury!