Piąty Czerwca

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

„Święty okres paschalny kończy się Niedzielą Pięćdziesiątnicy. Uobecniamy w niej zesłanie darów Ducha Świętego na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłanie do wszystkich ludów, narodów i języków.  Dzisiaj za udział w śpiewie „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna razem z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 18.00. Przypominamy, że kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Do puszek pod chórem zbieramy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

W poniedziałek w Liturgii Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem czerwcowym. 

We czwartek w Liturgii Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W sobotę o godzinie 15.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas IV ze szkoły Króla Maciusia, a o godzinie 16.30 dla uczniów klas IV ze Szkoły Sióstr Felicjanek. Spowiedź święta dla uczniów Szkoły Króla Maciusia w piątek 10 czerwca od godzinie 16.00 a dla uczniów Szkoły Sióstr Felicjanek w piątek 9 czerwca od godziny 10.30. 

 „Jako wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP pragniemy skierować słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej Diecezji stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji”.  Jednocześnie wszystkim księżom, siostrom zakonnym i wiernym świeckim wyrażamy wdzięczność za modlitwy w intencji powołań i wsparcie naszego domu formacyjnego.

Z modlitwą: Wspólnota seminaryjna

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: „Bierzmowanie niczego nie kończy” rozmowa z ks. Abp., Grzegorzem Rysiem; Więcej NATO u granic Rosji – pisze Piotr Kościński; oraz „Alfabet Charyzmatyka” – pisze ks. Przemysław Artemiuk – zachęcamy do lektury!