Dwudziesty Ósmy Sierpnia

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

Dziś ostatnia niedziela sierpnia i ostatnia niedziela wakacji. Od jutra wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy Świętych. W dni powszednie Msze Święte są o godzinie 7.00; 8.00 i 18.30. W piątki o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. W Niedziele i święta Msze Święte są o godzinie 7.00; 8,30; 10,00, 11,30, 13.00 i 18.30. W Latowiczu dziś odbywają się Dożynki Diecezjalno – Parafialno – Gminne. W naszych modlitwach pamiętamy o rolnikach i ich codziennym trudzie.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

We czwartek pierwszego września 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o tych wszystkich, co oddali życie w obronie Ojczyzny. Rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Msze Święte na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Sióstr Felicjanek według ustalonego porządku. We czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 12.00 Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolonego dla Szkoły Króla Maciusia. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Po południu spowiedź święta od godziny 18.00. O godzinie 18.30 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. 

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej, adoracja, medytacji i różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy do chorych. 

W sobotę 4 września w Radzyminie w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godzinie 14.00 rozpocznie się Diecezjalne Spotkanie Rodzin. W programie: Msza Święta, konferencje i poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą niedzielę 5 września na Mszy Świętej o godzinie 11.30 poświęcenie tornistrów pierwszakom. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja, Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy wstępniak ks. Zielińskiego – Dlaczego wciąż przegrywamy? O odzyskiwaniu zagrabionych dzieł sztuki – rozmowa z wicepremierem Piotrem Glińskim. O zawikłanej historii reparacji – pisze Piotr Kościński – zachęcamy do lektury!