Szesnasty Października

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

Dzisiaj przed kościołem woluntariusze zbierają ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Fundusz jest żywym pomnikiem dedykowanym Św. Janowi Pawłowi II. Wspieramy w ten sposób zdolną a niezamożna młodzież z naszej Ojczyzny. 

Przedstawiciele Drogi Neokatechumenalnej rozdają ulotki i zapraszają na katechezy, Które rozpoczną się w naszej parafii w najbliższy poniedziałek 17 października o godzinie 19.30 w dolnym kościele. Katechezy będą głoszone w poniedziałki i czwartki. 

Dzisiaj  gościmy  w naszej parafii Panią Dominikę Przybysz, wolontariuszkę misyjną m.in. w Indiach i Urugwaju, a obecnie prelegentkę organizacji Open Doors, zajmującej się problemem prześladowań i dyskryminacji chrześcijan w świecie. Pani Dominika nie zbiera pieniędzy na działalność organizacji a jedynie przedstawia problem prześladowań i dyskryminacji chrześcijan we współczesnym świecie.  

Nasz parafianin Ksiądz Michał Siwek został przez Papieża Franciszka podniesiony do godności Prałata Jego Świątobliwości. Składamy Mu serdeczne gratulacje.

Różaniec w naszej Parafii dla młodzieży i dorosłych codziennie o godzinie 17.45. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17.00.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

We wtorek 18 października w Liturgii będziemy obchodzić święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Księdza Łukasza. Na Mszy Świętej o godzinie 18.30 będziemy modlić się w Jego intencji. 

We środę o godzinie 17.45 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem różańcowym. 

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. 

W terminie od 27 października do 29 października są organizowane warsztaty pisania ikon. Prowadził je będzie Pan Roman Ziebe. Koszt warsztatów to 150 złotych. Zapisy w zakrystii lub u Pani Agnieszki organistki. 

Od najbliższej niedzieli będziemy zbierać na wypominki.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!