Dwudziesty Trzeci Października

Trzydziesta Niedziela Zwykła

Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Modlimy się za wszystkich, co trudzą się przy głoszeniu Ewangelii. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Misje Święte. 

Różaniec w naszej Parafii dla młodzieży i dorosłych codziennie o godzinie 17.45. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17.00. W najbliższy piątek 28 października różaniec z udziałem dzieci będzie miał bardziej uroczysty charakter. Będziemy przybliżać przykłady życia świętych. Dlatego zakładamy stroje, które przybliżają nam postać świętego, który jest nam najbliższy. Ostatni dziesiątek różańca odmówimy przy grocie M. Bożej tworząc Orszak Wszystkich Świętych. Następnie udamy się do dolnego kościoła, gdzie będzie wręczenie nagród za udział w modlitwie różańcowej. We środę na różaniec przynosimy plansze konkursowe.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski, razem z nabożeństwem różańcowym.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Wypominki jednorazowe czytane są 1 i 2 listopada podczas procesji żałobnej o godzinie 17.00 w naszej parafialnej świątyni. Wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8.30. Zbiorowa Msza Święta gregoriańska za naszych bliskich zmarłych jest sprawowana przez cały miesiąc listopad. We środy o godzinie 8.00 a w pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.30.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony Misjom Świętym – zachęcamy do lektury!