Trzydziesty Października

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

Dziś o godzinie 17.45 Różaniec.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Wypominki jednorazowe czytane są 1 i 2 listopada podczas procesji żałobnej o godzinie 17.00 w naszej parafialnej świątyni. Wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8.30. Zbiorowa Msza Święta gregoriańska za naszych bliskich zmarłych jest sprawowana przez cały miesiąc listopad. We środy o godzinie 8.00 a w pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.30.

Nasza dziecięca schola na VIII festiwalu piosenki patriotycznej „Zapytaj o Polskę” zajęła 2 i 3 miejsce. 

III –cie miejsce zajęły klasy 1-3 a II miejsce zajęły klasy IV – VI. Gratulujemy im sukcesu!

Słowa podziękowania dla wszystkich dzieci i młodzieży i dorosłych, którzy wzięli udział w Orszaku Wszystkich Świętych.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w Niedzielę. O godzinie 17.00 w parafialnej świątyni procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek. 

O godzinie 11.00 na miejscowym cmentarzu Uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. Prałat Maciej Miętek Kanclerz naszej Kurii.

We środę Dzień Zaduszny. Msze Święte przed południem o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00; po południu o godzinie 18.30. O godzinie 17.00 procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni  od 1 do 8 listopada, pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. 

We czwartek o godzinie 12.00 Msza Święta pogrzebowa śp. Henryka Kamieniaka założyciela Parafialnej Caritas i wieloletniego jej prezesa. Przez szereg lat śp. Henryk był moderatorem Żywego Różańca w naszej parafii. Założył i przez wiele lat prowadził wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego w naszej diecezji i parafii. Otaczamy go modlitwą, jego ciężko chorą małżonkę Annę i ich najbliższych. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja.

W pierwszy piątek o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej, adoracja. Medytacja i różaniec.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony przemijaniu. Zachęcamy do lektury!