Trzynasty Listopada

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Przeżywamy Trzydziestą Trzecią Niedzielę Zwykłą, która jest obchodzona, jako Światowy Dzień Ubogich. Obchodząc Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, do puszki pod chórem zbieramy ofiary na pomoc dla chrześcijan z Ukrainy.

O godzinie 15.00 w dolnym kościele Skrutacja Pisma Świętego dla młodzieży i dorosłych zapraszamy do wspólnej modlitwy Słowem Bożym.

O godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne i katecheza dla nich.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

Od wtorku w godzinach popołudniowych, rozpocznie się w naszej parafii głoszenie Dobrej Nowiny po domach przez uczestników Drogi Neokatechumenalnej. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek w naszej Parafii przypada Uroczystość Rocznicy poświęcenia Kościoła. Msze Święte przed południem o godzinie 7.00 i 8.00. Po południu o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Uroczysta Suma o godzinie 18.30. Z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

W tym roku kolęda będzie na zgłoszenia. Te rodziny, które chcą wizyty duszpasterskiej prosimy żeby zgłaszały to w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będziemy przyjmować do końca listopada, aby ustalić później plan kolędy. Zgłaszać można też, na parafialną skrzynkę poczty elektronicznej. Rodziny dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, jak i rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania chcemy odwiedzić obowiązkowo.  

W najbliższą niedzielę 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Remigiusz Kobusiński, Proboszcz parafii N. Serca Pana Jezusa w Bolechowie w Archidiecezji Poznańskiej. W Niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek 21 listopada i we wtorek 22 listopada nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta w Niedzielę podczas Mszy Świętych a w poniedziałek i we wtorek przed południem od godziny 8.30 i po południu od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia, żeby odprawić rekolekcje.

W najbliższą niedzielę taca na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!