Dwudziesty Listopada

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Przeżywamy nasze rekolekcje parafialne. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Remigiusz Kobusiński, Proboszcz parafii N. Serca Pana Jezusa w Bolechowie w Archidiecezji Poznańskiej. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek 21 listopada i we wtorek 22 listopada nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta w Niedzielę podczas Mszy Świętych a w poniedziałek i we wtorek przed południem od godziny 8.30 i po południu od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia, żeby odprawić rekolekcje. Ks. Remigiusz buduje parafialną świątynię i zbiera ofiary na dokończenie budowy. 

Dziś po Sumie wystawienie N. Sakramentu Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego N. Sercu Pana Jezusa. 

Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Od jakiegoś czasu toczy się w przestrzeni publicznej dyskusja na temat pontyfikatu św. Jana Pawła II i Jego rzekomych zaniedbań odnoszących się do przestępstw na tle seksualnym wobec osób małoletnich. Biskupi polscy wydali komunikat i stanowczy protest wobec szkalowania i pomawiania św. Jana Pawła II. Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu. Jest on zamieszczony na stronie internetowej Parafii i na profilu facebookowym Parafii. Tekst komunikatu jest wyłożony pod chórem obok prasy. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W najbliższą niedzielę 27 listopada rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezus. W pierwszą Niedzielę Adwentu o godzinie 17.30 Nieszpory i katecheza adwentowa. 

W tym roku kolęda będzie na zgłoszenia. Te rodziny, które chcą wizyty duszpasterskiej prosimy żeby zgłaszały to w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zgłoszenia będziemy przyjmować do końca listopada, aby ustalić później plan kolędy. Zgłaszać można też, na parafialną skrzynkę poczty elektronicznej. Rodziny dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, jak i rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania chcemy odwiedzić obowiązkowo. 

W niedzielę 4 grudnia o godzinie 17.00 spod kościoła wyjazd do Seminarium na sztukę teatralną. Zapisy u ks. Łukasza.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!