Dziewiąty Lipca

Czternasta Niedziela Zwykła

Podczas wakacji Msze Święte w naszej parafii są sprawowane według następującego porządku. W niedziele i święta Msze Święte są o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30. W dni powszednie Msze Święte są o godzinie 8.00 i 18.30. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 10.00 i we wtorki, środy i czwartki od godziny 17.00 do 18.00. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony polski. 

W gablocie pod chórem i na zewnątrz kościoła są wywieszone zapowiedzi przedślubne. Narzeczonych ogarniamy modlitwą. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do zawarcia małżeństwa między tymi narzeczonymi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

 Piątego sierpnia z Sanktuarium Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie wyruszy Wrszawsko-Praska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Program Pielgrzymki jest zamieszczony na ostatniej stronie Tygodnika Idziemy. 

W najbliższą niedzielę 16 lipca po każdej Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów. Będziemy modlić się o bezpieczeństwo na naszych drogach. Ofiary składane z racji poświęcenia są przeznaczone na pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: Zbrodnia która dzieli” Dramat rzezi wołyńskiej wciąż dzieli Polskę i Ukrainę. O pojednaniu słyszymy od lat, ale główny problem polega na tym, że tragedia, która wydarzyła się w 1943 roku jest zupełnie inaczej widziana po obu stronach granicy – pisze Piotr Kościński. Kiedy do egzorcysty – pisze ks. Łukasz Piotrowski i o „Boskich źródłach człowieczeństwa” opowiada ks. prof. Jerzy Szymik. Zachęcamy do Lektury.