Dwudziesty Trzeci Lipca

Szesnasta Niedziela Zwykła

Gościmy w naszej parafii ks. Zbyszka Bigdę, który, na co dzień pracuje w Kazachstanie. Dzisiaj głosi nam Słowo Boże i zbiera ofiary na misje. Dziś przypada Światowy dzień Babci, Dziadka i osób starszych. Naszą modlitwą i życzliwością ogarniamy wszystkich dziadków, babcie i osoby starsze. Ojciec Święty Franciszek na tę okoliczność ustanowił specjalny odpust dla osób starszych. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami i ofiarować za siebie bądź za dusze w czyśćcu cierpiące. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony polski. We środę rozpoczynają się w Lizbonie Światowe dni Młodzieży. Zapoczątkował je Święty Jan Paweł II. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników tego spotkania, wypraszając potrzebne łaski dla nich a szczególnie o pokój dla świata.  

Przed kościołem przedstawiciele Rady Osiedla zbierają podpisy pod protestem związanym z wycinką lasu przy ul. Kościuszkowców i budową w tym miejscu osiedla domów wielorodzinnych. Ciekawe jest to, że brakuje protestu ekologów. Czyżby przestali interesować się środowiskiem naturalnym? 

W gablocie pod chórem i na zewnątrz kościoła są wywieszone zapowiedzi przedślubne. Narzeczonych ogarniamy modlitwą. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do zawarcia małżeństwa między tymi narzeczonymi jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest dedykowany naszym babciom i dziadkom. Zachęcamy do lektury!