Dwudziesty Czwarty Marca 2024 roku
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy doroczny obchód Wielkiego Tygodnia. W Liturgii
będziemy uobecniać najważniejsze wydarzenia zbawcze. Po Mszy Świętej o
godzinie 13.00 Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną.

W kruchcie kościoła Panie z Bractw parafialnych sprzedają palmy. Dochód ze
sprzedaży jest przeznaczony na dokończenie remontu schodów do naszej świątyni.
Schola dziecięca rozprowadza baranki z ciasta piaskowego i świece wykonane
przez siostrę Wirginettę. Zbierają fundusze na wakacyjny wyjazd.

W kruchcie kościoła jest wyłożona lista, aby zapisać się na nocną adorację z
Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę.
W kaplicy M. Bożej jest wyłożona Księga duchowej adopcji dziecka poczętego i
foldery objaśniające tę formę modlitwy wstawienniczej.

Zapraszamy do czynnego udziału w obronie życia nienarodzonych.

Kancelaria parafialna jest czynna do środy włącznie.

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek 28-03-2024 – O godzinie 10.00 w Katedrze Warszawsko – Praskiej Msza
Krzyżma. Tego dnia celebrujemy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Msza
Wieczerzy Pańskiej w naszej parafialnej świątyni o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej
przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy przez
całą noc.

Wielki Piątek 29-03-2024 – W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Kościół rozpamiętuje mękę i śmierć Pana Jezusa, adorując Krzyż na którym, Zbawiciel został umęczony, za zbawienie świata. O godzinie 8.00 Jutrznia. Liturgia Adoracji Krzyża o godzinie 18.00. Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota 30-03-2024 – W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa, oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na jego Zmartwychwstanie. Przez całą Wielką Sobotę, aż do Liturgii Wigilii Paschalnej obowiązuje post paschalny. O godzinie 8.00 Jutrznia. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół od godziny 8.00 do godziny 16.00.

Jeżeli będzie piękna pogoda święcenie będzie na zewnątrz, jeśli pogoda będzie brzydka, święcenie pokarmów będzie w kruchcie dolnego kościoła.

Ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Dochód jest przeznaczony na
fundusz ministrancki.

W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00.
Niedzielę Zmartwychwstania: o godzinie 6.00 Rezurekcja. Prosimy asystę kościelną o przygotowanie baldachimu,
sztandarów i chorągwi na procesję. Zapraszamy do licznego udziału w Rezurekcji. Prosimy o kwiaty do sypania podczas Rezurekcji. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka i są wyłożone foldery ukazujące
zbrodnie aborcji – zachęcamy do lektury!