Czternasty Czerwca Jedenasta Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy parafialny Odpust ku czci Patrona naszej Parafii Św. Feliksa. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej.

Słowa podziękowania dla wszystkich biorących udział w procesji Bożego Ciała. Księżom, Siostrom zakonnym, osobom jak i wspólnotom przygotowującym ołtarze jak również sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, asyście kościelnej, bractwom parafialnym i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji. Słowa podziękowania dla osób oczekujących na ulicach na błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Kierującym pojazdami i tym, którzy użyczyli pojazdów do błogosławieństwa. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszelkie trudy!

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków na Mszy Świętej o godzinie 18.30.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja po wieczornej Mszy Świętej.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Nabożeństwo czerwcowe i procesja po wieczornej Mszy Świętej. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów. Za pobożne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

W piątek od godziny 16.00 spowiedź święta dla dzieci i rodziców przed pierwszą Komunią Świętą.

W sobotę w Liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Tego dnia dzieci klas III ze Szkoły Króla Maciusia będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej. Klasa IIIA godzina 10.00; klasa IIIB godzina 11.30 i klasa IIIC godzina 13.00. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego w czasie epidemii w tej uroczystości biorą udział tylko najbliższe osoby.

W najbliższą niedzielę 21 czerwca przed kościołem kiermasz ciast i świec formowanych własnoręcznie przez Siostrę Wirginettę. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na półkolonie dla dzieci z naszej Parafii.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury. Zachęcamy również do elektronicznej prenumeraty naszego Tygodnika.