Trzynasty Września

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Dziś po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo fatimskie i procesja. Ofiary składane na tacę są przeznaczone  na Seminarium Duchowne w Tarchominie.

Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jeruzalem. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek w Liturgii Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W przyszłą niedzielę,  20 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu po Mszach Świętych w naszej parafii będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM i przez internet.

W przyszłą niedzielę na godzinę 17.45 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne do dolnego kościoła. Równocześnie rozpoczynamy nowy cykl katechez przygotowujących do bierzmowania. Zapisy do końca września u ks. Patryka.

Prośba o zagłosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego dla Marysina. Głosować można od 1 do 15 września. Więcej informacji jest zamieszczonych w gablotach przed kościołem. 

Ks. Biskup Romuald Kamiński zaprasza wszystkich seniorów, chorych , osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na sobotę 26 września na godzinę 10.30 do Sanktuarium Św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu. W programie nabożeństwo i Eucharystia z sakramentem chorych. Wyjazd autokarem spod kościoła o godzinie 9.30 zapisy w zakrystii. 

W niedzielę 27 września po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się w naszej świątyni charytatywny koncert dla Tosi, niemowlaka chorującego na bardzo rzadką chorobę genetyczną SMA1. Wystąpią Pan Michał Dąbrowski znany warszawski Organista i Pani Jolanta Kaufman – sopran. Zapraszamy do udziału w koncercie. 

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!