Dwudziesty Września

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

Dziś o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Po zawiązaniu wspólnoty pójdziemy Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Krzyża Świętego, gdzie o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Marszu! Mszy Świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Dominik Chmielewski. 

Dziś na godzinę 17.45 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie formacyjne do dolnego kościoła. Równocześnie rozpoczynamy nowy cykl katechez przygotowujących do bierzmowania. Zapisy do końca września u ks. Patryka.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienie do spowiedzi świętej.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

We środę na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Świętej będzie dla nich katecheza.

Ks. Biskup Romuald Kamiński zaprasza wszystkich seniorów, chorych , osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na sobotę 26 września na godzinę 10.30 do Sanktuarium Św. Ojca PIO na warszawskim Gocławiu. W programie nabożeństwo i Eucharystia z sakramentem chorych. Wyjazd autokarem spod kościoła o godzinie 9.30 zapisy w zakrystii. 

W niedzielę 27 września będziemy gościć w naszej Parafii przedstawicieli Ruchu Notre-Dame, którzy zapoznają nas ze swoim charyzmatem. 

W niedzielę 27 września po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się w naszej świątyni Charytatywny Koncert dla Tosi, niemowlaka chorującego na bardzo rzadką chorobę genetyczną SMA1. Wykonawcami koncertu będą: Pan Michał Dąbrowski znany warszawski Organista i Pani Jolanta Kaufman – sopran. Zapraszamy do udziału w koncercie. 

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe zaprasza na bezpłatne szkolenie dla woluntariuszy, którzy się opiekują osobami przewlekle chorymi. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Botanicznej 68A w dniach 3 – 4 i 17 – 18 października. Więcej informacji jest zamieszczone na stronie internetowej hospicjum pod adresem: hospicjum.warszawa.pl, praz w ulotkach przy wyjściu z kościoła i woluntariuszy. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

Z racji obchodzonego dziś w Kościele Dnia Środków Społecznego Przekazu wysłuchajmy woluntariuszy Radia Warszawa.