Dwudziesty Siódmy Września

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

„Przed kościołem druhny z 82 warszawskiej drużyny harcerek Żywioły, prowadzą nabór dla dziewcząt w wieku 10-13 lat. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby bardzo serdecznie.”

W kruchcie kościoła są wyłożone broszury informacyjne Ruchu Notre Dame. Pierwsze spotkanie informacyjne będzie w najbliższą niedzielę 4 października o godzinie 17.00 w świetlicy Caritas – zapraszamy!

Dziś po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się w naszej świątyni Charytatywny Koncert dla Tosi, niemowlaka chorującego na bardzo rzadką chorobę genetyczną SMA1. Wykonawcami koncertu będą: Pan Michał Dąbrowski znany warszawski Organista i Pani Jolanta Kaufman – sopran. Zapraszamy do udziału w koncercie. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

We wtorek w Liturgii Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyli Katedralnej. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. 

We czwartek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.45, dla dzieci w poniedziałki środy i piątki o godzinie 17.00. „Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkania w czwartki o godz. 19.20. więcej informacji można uzyskać z broszurek które leżą przy prasie.” 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych a po południu od godziny 14.45 dla uczniów klas IV i od godziny 17.00. o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 różaniec z udziałem dzieci o godzinie 17.45 różaniec dla młodzieży i dorosłych. Wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. 

W sobotę w Liturgii Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Z racji pierwszego piątku pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W najbliższą niedzielę 4 października taca na dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. O godz. 17. 45 w dolnym kościele pierwsze spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania”

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe zaprasza na bezpłatne szkolenie dla woluntariuszy, którzy się opiekują osobami przewlekle chorymi. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Botanicznej 68A w dniach 3 – 4 i 17 – 18 października. Więcej informacji jest zamieszczone na stronie internetowej hospicjum pod adresem: hospicjum.warszawa.pl, praz w ulotkach przy wyjściu z kościoła i woluntariuszy. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!