Dwudziesty Dziewiąty Maja

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś Liturgii celebrujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.  Gościmy dziś w naszej Parafii Siostry od Aniołów, które opowiedzą nam o swojej pracy misyjnej  i będą  zbierać ofiary na misje jakie prowadzą. Natomiast przed kościołem rodzice i dzieci ze scholi przygotują kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na letni wypoczynek dla scholi.

Dla uchodźców z Ukrainy poszukujemy pokoju do zamieszkania. Osoby mogące udzielić takiej pomocy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

Od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, będziemy je odprawiać razem z Nowenną do Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja, wieczorne Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych po południu od godziny 15.00 i od godziny 18.00. Wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej adoracja, medytacja i różanie. 

W sobotę o godzinie 10.00 w Konkatedrze M. Boskiej Zwycięskiej na Kamionku Uroczystość Święceń Kapłańskich w stopniu Prezbitera otrzyma sześciu diakonów naszego seminarium.

W sobotę wieczorem Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy wigilijnej czuwanie modlitewne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest dedykowany Bł. Księdzu Prymasowi Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu – zachęcamy do lektury!